- INTERAKTIVNÍ PANELY A PRVKY - 

Máte svoji vlastní představu? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi vytvoříme interaktivní prvek

dle Vašich požadavků!

Vybírat můžete i z fotogalerie a dalších odkazů.

Veškerý obsah upravíme na míru dle Vašich požadavků a to v rámci ceny daných panelů!Interaktivní prvek Potravní labyrint

Prvek labytrint funguje na principu spojování dvojic obrázků pomocí provazu. Například: stopy lesních zvířat, potrava zvířat, jedlé a nejedlé houby, stromy a jejich plody atd.

Interaktivní panel Pexeso

Prvek Pexeso funguje na principu klasického pexesa umístěného v rámci interaktivního panelu. Jedna strana obsahuje shodné dvojice, druhá jednotný obrázek.

Interaktivní panel Dendrofon - klasik

Prvek Dendrofon má dva interaktivní aspekty. Prvním je možnost poznávání různých druhů dřeva podle jejich kresby a barvy. Správnost je úsudku je potvrzena gravírovanými napisy. Druhým je prvek zvukový (po úderu paličkou), kdy jednotlivé druhy dřeva vydávají odlišné tóny.

Interaktivní panel Dendrofon - xylofon

Prvek Dendrofon - xylofon slouží především pro zábavu! Jednotlivá hrací dřeva, vyrobená z tvrdého dubu, tvoří stupnici, na kterou se dá paličkou hrát.
Interaktivní panel Dendrofon - poznávačka

Prvek Dendrofon - poznávačka má tři interaktivní aspekty. Prvním je možnost poznávání různých druhů dřeva podle jejich kresby a barvy. Druhým je prvek zvukový (po úderu paličkou), kdy jednotlivé druhy dřeva vydávají odlišné tóny. Třetí prvek je poznání listů, jehlic, plodů a habitusu jednotlivých druhů dřevin.Interaktivní panel Litofon

Prvek Litofon je herním prvkem. Různé velikosti kamenů vydávají různé tóny. Použit je pro svou "znělost" znělec z Bezdězu.
Interaktivní panel Louka

Prvek louka seznamuje s životem na louce. A to jak na nebi, na zemi, tak i pod zemí. Panel je tvořen 10-ti odklopnými destičkami, které tvoří díky svému charakteru komplexní obrázek louky. Nechybí včela, ruměnice, čmelák nebo žížala.

Interaktivní panel Rybník

Prvek rybník seznamuje s životem nad i pod hladinou. Panel je tvořen 10-ti odklopnými destičkami, které díky svému charakteru tvoří komplexní obrázek.Interaktivní panel Rozklad odpadu

Prvek zobrazuje jednotlivé druhy odpadu a seznamuje návštěvníka s dobou jejich rozpadu.Interaktivní panel Věž

Prvek je tvořen otáčecími deskami. Na jedné straně je umístěn obrázek, na druhé straně text. Tématem mohou být stromy, lesní zvěř, plody, houby, ptáci... . Počet otáčecích destiček je pro každou sadu 12. Prvek je tvořen 4-mi sadami s obsahem dle Vašeho přání.
Interaktivní panel Sloup

Prvek je tvořen otáčecími krychlemi s čtyřmi druhy zvěře. Úkolem je správně sestavit krychle tak, abychom měli správně za sebou samce, samici, mládě a stopu daného druhu.

Interaktivní panel Otočné hranoly

Prvek je tvořen 12-ti masivními, ručně malovanými hranoly. Cílem je správně spojit jednotlivé dvojice ve svislé a kolmé řadě. Výběr je čistě na Vás. Do prvku se vejde 24 obrázků.

Interaktivní panel Otáčečka

Prvek je tvořen otáčecími deskami. Na jedné straně je umístěn obrázek, na druhé straně text. Tématem mohou být stromy, lesní zvěř, plody, houby... . Počet otáčecích destiček dle Vašich požadavků.


Interaktivní panel Fotostěna

Prvek představuje klasický panel s ilustrací průvodce stezky, živočichem, krajinou, atd. Součástí jsou otvory pro vložení obličeje.


Interaktivní panel Vitrínka

Prvek kombinuje informační panel a "vystavovací" průhledné boxy. V nich jsou "vystaveny" například různé druhy odpadu a informace o době jejich rozkladu. Do boxů se dají uložit také například vzorky hornin, vzorky dřev, hub apod.

Interaktivní panel Kniha

Prvek kombinuje klasický informační panel s otvíratelnou knihou, například s pohádkovým příběhem, místní pověstí, citátem apod.

Interaktivní panel Svislé kostky

Prvek kombinuje informační plochu a otáčecí kostky s různorodou tématikou - například květena, půdní profil, brouci atd.

Interaktivní panel Vodorovné kostky

Prvek kombinuje otočnou desku, otočné kostky či krychle a informační plochu.


Interaktivní panel Bludiště

Prvek obsahuje prstové bludiště.Interaktivní panel Otočné čtverce

Prvek je tvořen otáčecími čtverci. Na jedné straně je umístěn obrázek, na druhé text. Například témata stromy, lesní zvěř, plody, houby atd. Počet čtverců dle Vašich požadavků
Interaktivní panel Odklápěčka

Prvek je tvořen informační plochou a odklápěcími destičkami. Horní strana obsahuje obvykle otázky, po odklopení se návštěvník dozví odpověď a doplňující informace. Témata libovolná dle Vašich představ.


Interaktivní panel Otočné desky

Prvek je tvořen otáčecími deskami ve spodní části. Na jedné straně je umístěn obrázek a na druhé straně text, příběh atd. Například témata stromy, lesní zvěř, plody, houby atd. Horní část je tvořena prostorem pro text.

Interaktivní panel Posuvka

Prvek je tvořen posuvnými a odklápěcími prvky a textovou částí. Vzhled posuvného prvku i téma je variabilní.


Interaktivní panel Strom

Prvek je tvořen gravírovaným stromem a posuvnými zvířátky. Cílem je přesunout zvířátka do prostoru, kde v rámci stromu bydlí. Možné úpravy a variace.
Interaktivní panel Kostky

Prvek s velkým počtem otočných kostek. Nejoblíbenější variantou je kombinace her pexeso a piškvorky. S prvkem si lze hrát z obou stran a ve větší skupině uživatelů.


Interaktivní prvek Lupa

Hlavní součástí prvku je silná lupa, pod níž je možno umístit přírodniny z okolí, například listy, kameny, kůru apod.

Lupu kryje bezpečnostní víčko.
Interaktivní prvek Motanice

Menší varianta provazového panelu s širokou řadou témat k pospojování. 8 - 16 zářezů Vám zamotá hlavu. Bohatá nabídka již zpracovaných témat pro všechny věkové kategorie.

Interaktivní panel Odklopné destičky

Prvek s velkým počtem odklopných destiček. Poznejte stopu, plod, či zvíře! Po odklopení se dozvíte, zda byla Vaše odpověď správná.Interaktivní panel Provazové bludiště

Prvek má za cíl spojit správné dvojice. Zda to bude potrava jednotlivých zvířat, jedlé a jedovaté houby, stopy ad. je na Vás.Interaktivní panel Frotáž

Panel umožní návštěvníkům vytvořit frotáž pomocí gravírovaných destiček na dané téma. Zde například listy jednotlivých stromů doplněné o text, siluetu a plody. Výsledné téma je opět je na Vašem výběru.