- INTERAKTIVNÍ PANELY A PRVKY - 

Máte svoji vlastní představu? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi vytvoříme interaktivní prvek dle Vašich požadavků!


Interaktivní prvek Motanice

Prvek Motanice funguje na principu spojování dvojic obrázků pomocí provazu. Například: stopy lesních zvířat, potrava zvířat, jedlé a nejedlé houby, stromy a jejich plody atd.
Interaktivní panel Pexeso

Prvek Pexeso funguje na principu klasického pexesa umístěného v rámci interaktivního panelu. Jedna strana obsahuje shodné dvojice, druhá jednotný obrázek.
Interaktivní panel Dendrofon

Prvek Dendrofon má dva interaktivní aspekty. Prvním je možnost poznávání různých druhů dřeva podle jejich kresby a barvy. Druhým je prvek zvukový (po úderu paličkou), kdy jednotlivé druhy dřeva vydávají odlišné tóny.
Interaktivní panel Fotostěna

Prvek Fotostěna slouží k pořízení fotky s obličeji návštěvníků a uchování vzpomínek na návštěvu Vaší stezky, případně také ke sdílení fotky na sociálních sítích.
Interaktivní panel Otáčečka

Prvek je tvořen otáčecími deskami. Na jedné straně je umístěn obrázek, na druhé straně text. Tématem mohou být stromy, lesní zvěř, plody, houby... . Počet otáčecích destiček dle Vašich požadavků.


Interaktivní panel Vitrínka

Prvek kombinuje informační panel a "vystavovací" průhledné boxy. V nich jsou "vystaveny" například různé druhy odpadu a informace o době jejich rozkladu. Do boxů se dají uložit také například vzorky hornin, vzorky dřev, hub apod.


Interaktivní panel Kniha

Prvek kombinuje klasický informační panel s otvíratelnou knihou, například s pohádkovým příběhem, místní pověstí, citátem apod.

Interaktivní panel Svislé kostky

Prvek kombinuje informační plochu a otáčecí kostky s různorodou tématikou - například květena, půdní profil, brouci atd.
Interaktivní panel Vodorovné kostky

Prvek kombinuje otočnou desku, otočné kostky či krychle a informační plochu.


Interaktivní panel Bludiště

Prvek obsahuje prstové bludiště.Interaktivní panel Otočné čtverce

Prvek je tvořen otáčecími čtverci. Na jedné straně je umístěn obrázek, na druhé text. Například témata stromy, lesní zvěř, plody, houby atd. Počet čtverců dle Vašich požadavků
Interaktivní panel Odklápěčka

Prvek je tvořen informační plochou a odklápěcími destičkami. Horní strana obsahuje obvykle otázky, po odklopení se návštěvník dozví odpověď a doplňující informace. Témata libovolná dle Vašich představ.


Interaktivní panel Otočné desky

Prvek je tvořen otáčecími deskami ve spodní části. Na jedné straně je umístěn obrázek a na druhé straně text, příběh atd. Například témata stromy, lesní zvěř, plody, houby atd. Horní část je tvořena prostorem pro text.

Interaktivní panel Posuvka

Prvek je tvořen posuvnými a odklápěcími prvky a textovou částí. Vzhled posuvného prvku i téma je variabilní.


Interaktivní panel Strom

Prvek je tvořen gravírovaným stromem a posuvnými zvířátky. Cílem je přesunout zvířátka do prostoru, kde v rámci stromu bydlí. Variace jsou možné.
Interaktivní panel Malované hranoly

Prvek tvoří ručně malované dvojdílné otočné hranoly. Úkolem pro návštěvníky je otočit správně dvojice hranolů tak, aby byly správně spojeny obě poloviny obrázků.

Interaktivní prvek Kmen

Atypický prvek, určený k lezení a objevování. Prvek zachovává bezpečnou výšku max. 2 metrů a je doplněn o měkkou "dopadovou" plochu.
Interaktivní panel Velké kostky

Prvek s velkým počtem otočných kostek. Nejoblíbenější variantou je kombinace her pexeso a piškvorky. S prvkem si lze hrát z obou stran a ve větší skupině uživatelů.Interaktivní prvek Lupa

Hlavní součástí prvku je silná lupa, pod níž je možno umístit přírodniny z okolí, například listy, kameny, kůru apod.

Lupu kryje bezpečnostní víčko.